Dubaj

Datum: 14. 10. 2009
Mezinárodní letiště Dubaj slouží nejenom tomuto největšímu městu Spojených arabských emirátů, ale rovněž celému Střednímu východu. Samotné letiště se nachází ve čtvrti Al Garhoud, asi čtyři kilometry na jihovýchod od centra Dubaje. Své základy tu mají letecké společnosti Emirates a Flydubai. V roce 2008 letiště přepravilo 37,4 miliónů cestujících.

Dubajskému letišti slouží trojice terminálů, z nichž ten s označením tři se může pyšnit oceněním za největší celistvou plochu v jednom patře budovy na světě. Na letišti nyní operují i tyto společnosti:

  • Terminál 1: Biman Bangladesh Airlines, Pakistan International Airlines, Indian Airlines, Lufthansa, British Airways, nebo Yemenia

  • Terminál 2: Air-India Express, Iran Aseman Airlines či Flydubai

  • Terminál 3: Emirates


Přímo z letiště až do centra Dubaje vás odveze nedávno prodloužená červená linka metra, jejíž vlaky řídí počítače bez přítomnosti řidiče. Linka je v provozu od 5:30 do 0:30 a projet ji celou vám zabere zhruba hodinu.

Letiště v Dubaji patří mezi ta nejlepší na světě, a tak není divu, že i nocující turisté mají o zábavu postaráno. K dispozici mají bezplatné WiFi připojení, internetové kiosky, nebo gauče. Cestující, kteří musí na let čekat déle než čtyři hodiny, pak mají nárok na občerstvení zdarma.

V příletové hale Terminálu 1 pak mají své pobočky autopůjčovny Asia, Autolease, Budget, Diamond Lease, Europcar, Hertz, Patriot, National, Sixt, Thrifty, United, Avis, Cars, Fast, Continental a Dollar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.