Drážďany

Datum: 19. 09. 2009

Letiště se nachází ve městě Flughafen, přibližně 12 kilometrů na sever od centra města. Poměrně malé letiště nedaleko hranic s Českou republikou loni odbavilo jen 1 860 000 pasažérů.


Využíváno je především nízkonákladovými aerolinkami, které zajišťují dopravu jak po Německu, tak do zahraničí včetně Turecka, Kypru a Mallorcy. Na letišti působí aerolinky Air Berlin, Germanwings, Lufthansa, Air Via, Aeroflot a některé další.


Z centra je letiště velmi snadno dostupné za pomoci autobusů linek 77 nebo 97 či tramvaje č. 7, kdy na stanici Karl-Marx-Straße přesednete na autobus. Pokud spěcháte, využijte lokální vlaky S-Bahn, které vás na letiště dopraví nejrychleji. Z Prahy se na drážďanské letiště dostanete díky autobusům Student Agency – jednosměrná jízdenka stojí 500 Kč, za obousměrnou zaplatíte 850 Kč.


Ačkoliv je letiště poměrně malé, funguje na něm hned sedmero různých autopůjčoven: Alamo, Avis, Budget, Europcar, Hertz, National a Sixt.


Na letišti lze přespat vcelku bez obtíží, ačkoliv je poměrně malé a mnoho míst nazbyt v něm tak není. Nejlepší prostory pro přespání naleznete poblíž půjčovny automobilů, kde jsou čalouněné sedačky.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.