Dovolená na hausbotu

Datum: 17. 11. 2015

Na severu Polska se rozprostírá mazurská „Země tisíce jezer“. Od severu na jih se zde řadí jezera lemovaná borovicovými, březovými a dubovými lesy. Rozsáhlý region je rájem pro milovníky přírody a vodních sportů. Možná se vám poštěstí spatřit zde rysy, jeleny, vlky, divočáky a bobry, možná i spousty ptáků jako labutě, kormoráni a volavky.
Je to také ráj pro plavbu hausbotem.
Největší jezero je Sniadrwy, o něco menší je Mamry. „Velká Mazurská jezera“ představují soustavu 45 jezer o celkové ploše více 39.000 hektarů. Jsou vzájemně propojena dvanácti kanály a 8 řekami a říčkami. Mazury jsou jedno z nejmalebnějších míst Evropy. Unikátní je také setkání s Tarpany, které jsou v Evropě ojedinělými divokými koňmi.

Tato část dnešního Polska má dlouho turistickou tradici. Malé městečko Wegorzewo na březích jezera Mamry leží pouhých 20 km od ruské hranice. Je to velmi příjemné místo k zakotvení, uvítají vás zde dílny uměleckých řemeslníků, také je tady možnost koupání na nedaleké pláži Ogonky.

V úžině u jezera Sniardwi leží Mikolajki, jedno z nejkrásnějších mazurských městeček s historickými
stavbami z 18. a 19. stol. Zde se nachází také základna LOCABOAT.
Velké množství vodní plochy znamená i výbornou možnost provozovat různé vodní sporty a aktivity s jezery spojené. Milovníci kajaků, kánoí i jachtingu si zde užijí mnoho zábavy při provádění oblíbených vodních sportů.

Také historické památky zdejšího kraje vyrůstají z kolonizace pohanského území Řádem německých rytířů a z ní plynoucího pruského a později německého vlivu na Mazury. Najdete zde cihlové hrady a kostely i velké vojenské pevnosti chránící pruský východ.
Mazurská jezera nejsou průmyslový region, hlavním zdrojem obživy zdejší populace je stále ještě zemědělství a služby. Díky tomu ve zdejších lesích narazíte na spoustu jinde již vymizelé či neobvyklé flóry a fauny, včetně rezervací, kde volně žijí zubři a divocí koně.

Dovolená na vodě v neporušené přírodě je snem spousty milovníků přírody. Rezervujte si letenky s předstihem a ušetřete spoustu peněz!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.