• Levné letenky >
  • Doprava na letiště v Rakousku: Jak se do Vídně dostat nejlevněji?

Doprava na letiště v Rakousku: Jak se do Vídně dostat nejlevněji?

Datum: 11. 05. 2010
Mnoho leteckých společností nabízí výhodné nabídky do celého světa, ale s odletem z letiště ve Vídni. Jiné společnosti zase létají do destinací, které jsou z České republiky nedostupné. Jenže jak se do Vídně dostat nejrychleji, nejpohodlněji a jak nejlevněji?

Letiště Vídeň | ©  Ulrich Latzenhofer


Letecky


Cesta letadlem z Prahy do Vídně a zpět je sice nejrychlejší a zdaleka nejpohodlnější, avšak i nejdražší. Přímý let společnosti Austrian Airlines trvá pouhých 50 minut, ale cena zpáteční letenky se může vyšplhat až k částce 10 000 Kč. Výhodou je, že stačí v Praze či Ostravě odevzdat zavazadla, nasednout do letadla a vystoupit až ve Vídni. Žádné starosti.

Z Prahy do Vídně a naopak se můžete dopravit díky letecké společnosti Austrian Airlines. Mezi Ostravou a Vídní pak létá společnost Central Connect Airlines. Výhodné letenky na tyto spoje si můžete zakoupit ZDE.

Taxíkem, najatou dodávkou


O na první pohled drahé variantě se vyplácí uvažovat až při počtu kolem sedmi, osmi cestujících. Za pronájem dodávky pro osm lidí a cestu s řidičem z Prahy do Vídně zaplatíte okolo 7 000 Kč. Cesta z centra našeho hlavního města trvá lehce přes čtyři hodiny.

Výhodou je výrazně nižší cesta oproti cestě letadlem, zejména při cestě více osob najednou. Stejně tak je možné přibalit si více kufrů, aniž byste dopláceli za nadváhu. Nevýhodou pak je několikanásobně delší cestovní čas a možnost komplikací například v podobě kolon na dálnici.

Autem


Pokud máte k dispozici osobní automobil, je o této variantě výhodné uvažovat při cestě tří až pěti lidí, kdy jsou náklady na jednu osobu nejnižší. Cesta z Prahy trvá zhruba čtyři hodiny, pokud se na rakouském území rozhodnete jet po dálnici (je třeba zakoupit dálniční známku!), popř. čtyři a půl hodiny, pokud se dálnici vyhnete.

Nejkratší variantou je cesta po trase Praha – Brno – Mikulov – Vídeň. Pokud zvolíte cestu po dálnici A4, stačí poté již jen včas odbočit na sjezdu Flughafen, který vás navede až na letiště.

Při cestě automobilem je nutné počítat i s náklady na parkovné. Například v parkovacím domě přímo na letiště zaplatíte 20 euro za den, resp. 105 euro za týden.

Letištní vlak | ©  Yoshimasa Niwa


Vlakem


Cesta vlakem je poměrně výhodná při cestě jedné až tří osob, přičemž z pražského na vídeňské nádraží to trvá v závislosti na daném spoji okolo čtyř a půl hodiny. Nejvýhodnějším typem jízdenek je nabídka eTiket od Českých drah, které si můžete zakoupit, aniž byste vlastnili inKartu. Jednosměrná jízdenka z Prahy do Vídně stojí 502 Kč, z Brna 238 Kč a z Ostravy rovněž 502 Kč. Jízdenky je nutné zakoupit nejdříve 60 dní a nejpozději tři dny před dnem pravidelného odjezdu vlaku na eShopu Českých drah.

Nevýhodou této varianty je nutnost dodatečně se přepravit z nádraží na letiště. V podstatě ale stačí jen zvládnout přestup z nádraží Wien Mitte na City Airport Train (CAT), který jezdí až na letiště. Vlak je v provozu denně od 5:38 do 23:35, přičemž cesta trvá asi čtvrthodinku. Jednosměrná jízdenka stojí 7,50 euro.

Autobusem


Cenově naprosto nejvýhodnější variantou pak je cesta autobusem, přičemž za pozornost stojí zejména nabídka Student Agency. Ta nabízí jednosměrné jízdenky z Prahy až na vídeňské letiště za pouhých 460 Kč, zpáteční pak vyjde na 920 Kč.

Při cestě z Brna zaplatíte za jednosměrnou jízdenku 190 Kč, zpáteční vás vyjde na 310 Kč. V ceně jízdného je již započtena místenka, jedno ruční zavazadlo a jedno příruční zavazadlo. Každé další vás pak bude stát 100 Kč. Pro Flexi jízdenku jsou navíc poskytovány slevy ve výši 50 % pro děti do 15 let, 15 % pro majitele karet ISIC, EURO 26, EURO 26 Student a 10 % pro mládež do 26 let a seniory nad 60 let.

V ceně jízdenky jsou zahrnuty i podávané teplé nápoje, noviny a časopisy. Během cesty vás zabaví i promítaný film.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.