• Levné letenky >
 • Doprava na letiště v Německu: Jak to zařídit co nejlevněji?

Doprava na letiště v Německu: Jak to zařídit co nejlevněji?

Datum: 29. 05. 2011
Při shánění levných letenek velmi často narazíte na situaci, kdy naleznete řádově o několik tisíc levnější letenku, avšak s odletem z některého německého letiště. Stejně tak se stává, že spoje do některých destinací od nás z Česka vůbec nelétají, a je potřeba hledat právě v Německu. V tomto článku naleznete několik tipů, jak se dopravit na německá letiště co možná nejlevněji.

Doprava na letiště v Německu: Jak to zařídit co nejlevněji? | © flickrsvenLetecky


Jedná se o tu zdaleka nejpohodlnější variantu, když v Praze odevzdáte kufry, nasednete do letadla a vystoupíte rovnou na letišti v Německu. Přímé linky z Prahy do Německa provozuje třeba nízkonákladová společnost Germanwings - jedná se o spoje do Kolína/Bonnu, Friedrichshafenu, Mnichova a na letiště Berlín Schönefeld. Do Kolína seženete s kapkou štěstí letenky v ceně do 2 000 Kč, zbývající tři destinace vás vyjou minimálně na 3 500 Kč. Všechny tyto letenky můžete objednávat na webu Germanwings.com.

Využít můžete i spojů ČSA na letiště Berlín Tegel, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburk, Hannover a Stuttgart, popřípadě německé Lufthansy, která létá na letiště Frankfurt, Mnichov a Düsseldorf. Pokud se trefíte do termínů promonabídky, můžete bez problémů sehnat třeba letenky z Prahy do Mnichova s Lufthansou za částku nepřevyšující 3 500 Kč. Letenky od těchto dopravců si můžete objednávat ZDE.

Taxíkem, najatou dodávkou


Jedná se o velmi drahou variantu, která začne být výhodná až v momentě, kdy potřebujete na letiště dopravit větší skupinu osob. V případě sedmi či osmi lidí si již lze pronajmout dodávku či menší autobus. Zatímco za obyčejné taxi z Prahy třeba do Mnichova zaplatíte zhruba 6 000 Kč, v případě transferu pro osm osob tato částka bude činit zhruba 8 500 Kč. Cesta trvá zhruba čtyři a půl hodiny v závislosti na hustotě provozu, meteorologických podmínkách a dalších faktorech.

Oproti cestě letadlem je sice hlavní výhodou nižší cena a větší počet zavazadel v ceně, na druhou stranu je však nutné počítat s větší časovou náročností a případnými komplikacemi v průběhu cesty, jako je třeba autonehoda a následná několikakilometrová kolona na dálnici.

Autem


Velmi výhodná varianta zejména v té situaci, kdy potřebujete přepravit tři až pět lidí a máte k dispozici ochotného řidiče, který vás na letiště odveze a po návratu pro vás rovněž přijede. Výhodou je i vcelku hustá síť německých dálnic, které jsou navíc v pefektním stavu a osobní automobily na nich mohou jezdit zdarma, tj. nemusí si pořizovat dálniční známku či platit mýtné.

Pokud nemáte k dispozici ochotného řidiče či řidičku, přesto můžete na letiště cestovat autem. V takovém případě je však nutné počítat s náklady na parkovné, které se v závislosti na tom kterém letišti a parkovacím domě pohybují minimálně v rozmezí 15 - 25 euro za každý den. Pokud hodláte využít této varianty, doporučuji si objednat parkovné předem na internetu, neb můžete ušetřit několik cenných eur.

Vlakem


Jedná se o jednu z cenově přijatelnějších variant za předpokladu, kdy cestuje menší počet osob. Cesta oproti autobusu pohodlnějším vlakem trvá pár hodin; jízdenky nejvýhodněji pořídíte v internetovém obchodě Českých drah. Jen je potřeba brát ohled na fakt, že se letenky musejí zakoupit v horizontu 3 - 60 dní před plánovanou cestou. Minimální ceny zpátečních jízdenek jsou zhruba následující:

 • Praha - Berlín - 1 460 Kč

 • Brno - Berlín - 1 960 Kč

 • Praha - Drážďany - 650 Kč

 • Brno - Drážďany - 1 460 Kč

 • Praha - Hamburk - 1 960 Kč

 • Brno - Hamburk - 2 460 Kč

 • Praha - Mnichov - 1 460 Kč

 • Praha - Norimberk - 1 300 Kč

 • Praha - Frankfurt - 2 460 Kč

 • Praha - Lipsko - 1 460 Kč


Při cestě vlakem je navíc nutné zajistit si spoj z nádraží na letiště - prakticky ve všech městech nejvýhodněji vycházejí autobusy hromadné dopravy, kdy za transfer zaplatíte řádově jen několik málo eur. Před cestou si nezapomeňte zjistit konkrétní spoj na vaše letiště a rovněž si ověřte možnost zakoupení předplacených jízdenek prostřednictvím internetu. Třeba při cestách do Londýna se takto dají ušetřit stovky korun!

Autobusem


Cenově asi nejvýhodnější, avšak ne zrovna nejpohodlnější způsob dopravy na německé letiště. Za zmínku stojí zejména společnosti Student Agency a Eurolines, které provozují spoje hned do několika německých měst za vcelku přijatelné ceny. Nejnižší možné ceny zpátečních jízdenek jsou zhruba následující:

 • Praha - Mnichov - 1 450 Kč

 • Praha - Norimbek - 1 500 Kč

 • Praha - Frankfurt nad Mohanem - 2 400 Kč


Abyste dosáhli na tyto ceny, je zpravidla nutné jízdenky objednat s velkým časovým předstihem prostřednictvím internetu a přizpůsobit se nabízeným spojům. Více výhod je navíc poskytováno dětem, seniorům a studentům, kteří jsou zároveň držiteli karet ISIC, EURO 26, či EURO 26 Student.

Autobusy sice nejsou tak pohodlné jako letadla či vlaky, nudit byste se však neměli. V ceně jízdenek již bývá zahrnuto občerstvení, čtivo, popřípadě bezplatný internet na trasách po České republice.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.