Do Tallinnu na valentýnský víkend

Datum: 22. 01. 2016

Tallinn, coby metropole Estonska, láká turisty, především v zimě, na historické centrum Vanalinn, impozantní krajinu se zamrzlým mořem, i na příjemné, valentýnské posezení třeba u sklenice tradičního alkoholu Vana Tallinn.
Po příletu do Tallinnu vaše první kroky určitě budou směřovat do historického centra. V nižší čtvrti města obehnané hradbami najdete hlavní náměstí, gotickou radnici, muzea i jednu z nejstarších lékáren v Evropě. Horní část Tompea s dominantou - věž Pikk Hermann, je opravdu krásná, stojí zde i hradní zámek, v němž dnes sídlí parlament.
Hlavní turistickou atrakcí Tompei jsou vyhlídky na město, nejzajímavější z nich je určitě jihovýchodní vyhlídka.
Nedaleký městský park Kadriorg ukrývá prezidentský palác i krásný zámek. Odtud se vydejte kolem pobřeží do městské čtvrti Pirita. V zimě tu moře obvykle zamrzá a znehybněné vlny vytvářejí jedinečné obrazce.

Pozvěte svou partnerku do restaurace na výbornou večeři, určitě ochutnejte jednu z místních specialit estonské kuchyně, velmi chutný je například marinovaný úhoř a různé druhy masa. K dobrému jídlu popíjejte proslulý estonský alkohol Vana Tallinn, kořeněný likér je velmi chutný s nádechem citrusových olejů, skořice, vanilky a především rumu.

Svátek sv. Valentýna se nezadržitelně blíží, připravte své drahé polovičce nezapomenutelný víkend v této krásné zemi. Akční letenky do Estonska rezervujte již nyní a užijte si romantický víkend ve dvou.
Ve městě vládne příjemná a poklidná atmosféra, projděte se ruku v ruce v úzkých kamenných uličkách historického centra a budete okouzleni historií protkané části Evropy.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.