Do Drumhelleru za dinosaury

Datum: 15. 01. 2016

Velehory, jezera, lesy, poušť - toť bohatství divoké Kanady, v městečku Drumheller, sem se vydejte za zajímavou krajinou a do muzea věnovaného paleontologii, zejména dinosaurům.
Všudypřítomné repliky dinosaurů značí, že jste právě vešli do muzea Royal Tyrell. Hned v první sál vám nabídce expozici zachovalých dinosauřích kostí, v další vás pak čeká obří kostra tyranosaura rexe.
Zbytek muzea je rozděleno do několika částí podle jednotlivých období pravěku. Zjistíte, jak vypadal život od prvohor až po příchod člověka a dobu ledovou. Prohlédněte si i trilobity a další podmořské živočichy od těch prvních nejjednodušších až po ty složitější. V hlavním sále se vám bude tajit dech nad místností plnou větších i menších dinosauřích koster. V části muzea věnované době ledové na vlastní oči spatříte obrovskou kostru mamuta nebo šavlozubého tygra. Čas strávený v tomhle muzeu rozhodně stojí za to! Přidejte se ke zvídavým návštěvníkům i vy!

Další atrakcí v Drumhelleru a jeho okolí je pískovcová krajina. V kopcích je vidět vrstvení země, které vytváří zajímavé pruhy. Nejzajímavější atrakcí jsou pak tzv. „Hoodoos“, jedná se o 5-7 metrů vysoké sloupy, jejichž vrchol zakrývá plochý kámen. Zde se rázem ocitnete jako ve zcela jiném světě.

Dominantou města Drumheller je 26 m vysoký poutač v napodobenině dinosaura, na kterou si můžete za mírný poplatek vylézt a pokochat se impozantním výhledem na město a zajímavou okolní krajinu Badlands (výraz pro krajinu s velice suchou půdou).
Leťte do Calgary v nejbližším možném termínu za skvělé ceny, cestujte s dětmi a ušetřete za letenky, připravte své rodině atraktivní dovolenou v Kanadě!
Podívejte se také k jezeru Garibaldi, o kterém jsme psali v článku „Putování po jezerech I.“ a poznejte nevídané!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.