Dillí - Indira Gandhi

Datum: 01. 05. 2010

Letiště Dillí | © markhillaryDillí Indira Gandhi International Airport, pojmenované po bývalém indickém premiérovi, je nejrušnější letiště v celé jižní Asii. V roce 2007 jím prošlo na 23 milionů cestujících, přičemž do roku 2030 by jich mohlo být až 100 milionů. Dopomoci by tomu měl i třetí terminál, který se má otevřít v průběhu roku 2010 a má se stát třetím největším terminálem na světě.

V současné době tak cestujícím slouží terminály dva - první s přívlastkem vnitrostátní a druhý určený pro mezinárodní přepravu cestujících. Mezi největší přepravce na letišti patří Kingfisher Airlines, Indian Airlines, Jet Airways, SpiceJet, JetLite a IndiGo.

Při cestě z/na letiště můžete využít třeba taxíky, které vas vyjdou v přepočtu již na 90 - 130 Kč. V průběhu roku 2010 má být navíc otevřena nová linka metra vedoucí právě na letiště.

Nejspíš nebude překvapením, že letiště v Dillí nepatří mezi ta ukázková. Bují zde korupce, letiště je mimořádně špinavé (včetně toalet) a terminálem proletují ptáci a hejna komárů. Zachraňuje to snad jen přátelský personál. V případě zájmu si můžete přímo na letišti vypůjčit auto od společnosti Carzonrent India.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.