• Levné letenky >
  • Delfíni a nekonečné pláže - vítejte ve státě Oaxaca!

Delfíni a nekonečné pláže - vítejte ve státě Oaxaca!

Datum: 07. 01. 2016

Na jihozápadním pobřeží Mexika leží stát Oaxaca. Narazíte zde na množství památek z oblasti indiánské kultury, těm zde vévodí velkolepé trosky Monte Albán; v Oaxace najdete nekonečné pláže, uvidíte delfíny i mořské želvy a krásné panorama dotvoří nedotčené hory.

Stejnojmenné hlavní město Oaxaca s vůní čokolády je jedním z nejkrásnějších mexických měst, je velmi bohaté na koloniální architekturu.
Typická zástavba domů je vystavěna v klasickém koloniálním stylu s malými, úhlednými balkónky, a hýří pestrými barvami, které navíc zdůrazňuje věčně modrá obloha a pražící slunce.
Nevynechejte cestu přes hlavní náměstí města Zócalo, kde stojí katedrála Metropolitana de Nuestra Señora de la Asunción. Nejhezčí z řad tamních kostelů je jednoznačně Inglesia de Santo Domingo, dnes v něm najdete muzeum kultur státu Oaxaca. Monte Albán se tyčí nad okolním údolí nedaleko města hlavního města. Na zarovnaném vrcholu kopce tvoří centrum hlavní náměstí Gran Plaza lemovaná chrámy a pyramidami, které každému návštěvníkovi vyrazí dech. Nejkrásnější pohled na Gran Plaza je z Plataforma Norte.
Stavby na vrcholu Monte Albán sloužily především jako chrámy, astronomické observatoře a obydlí pro nejvyšší vrstvy obyvatel.

Samotná Oaxaca je i vhodnou základnou na výlety do okolí, které nabízí i desítky přírodních zajímavostí. Nejpozoruhodnějšími z nich jsou zkamenělé vodopády Hierve el Agua. Množství horských panoramat a pohled na kvetoucí rostliny si užijete v Sierra Norte.
Vodopády Hierve el Agua jsou vlastně skalní útvar, který vytvořila voda z pramenů, velmi bohatá na uhličitan vápenatý, který se zde ukládal a vytvořil tak útvary podobné jeskynním krápníkům. Voda má jasně zelenou barvu, kterou jí dává obsah minerálů.

V pohoří Sierra Norte žije na 400 druhů ptáků, 350 druhů motýlů a roste téměř 4000 druhů rostlin; nejtypičtějšími rostlinami jsou kaktusy a agáve. V oblasti se nachází spousta značených stezek. Vydejte se třeba do Piedra Larga, skalního útvaru nedaleko vesničky Llano Grande, s impozantními výhledy do okolí.
Pobřeží Tichého oceánu ve státu Oaxaca nabízí nekonečné písečné pláže s vlnami skvělými pro surfing, můžete odtud pozorovat delfíny, mořské želvy i pestrobarevné rybky pod plující hladinou. Malebné rybářské městečko Puerto Ángel také nabízí několik krásných pláží.

U vesničky Zipolite a Mazunte místní obyvatelé nabízejí šnorchlovací výlety na opuštěné pláže. V Mazunte navštivte Centro Mexicano de la Tortuga, kde v obřích akváriích plave sedm druhů mořský želv.
Největším přímořským městem je Puerto Escondido proslulé surfařskou pláží Zitacela.

Levné letenky do státu Oaxaca zakupte s dostatečným předstihem již nyní a těšte se na skvělou dovolenou!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.