Dánsko není jen Legoland

Datum: 16. 09. 2015

Přemýšlíte nad tím, kam se vydat s dětmi? Co takhle Dánsko? Navštívit můžete nejen slavný Legoland. Oblíbené kostičky lego zná každý a vaše dítě se zde jistě nudit nebude. Legoland zde funguje již od roku 1968.

Dánsko je země s vysokou životní úrovní, ale také řadou památek a míst, kam stojí za to se vydat. Ideálním obdobím pro návštěvu Dánska je září až květen, stejně jako v ostatních Skandinávských zemích. Najdete zde nádhernou přírodu. Spoustu času strávíte procházením hradů, zámků, ale i muzeí a galerií. Nudit se nebudete ani u moře. Je zde možnost windsurfingu, kajaku i rybaření.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří bezpochyby metropole Kodaň. Dvě důležité pamětihodnosti, které nelze vynechat jsou zde zábavní park Tivoli a socha Malé mořské víly. Rovněž by jste měli navštívit Nyhavn a sociální kolonie Christiania. Za zmínku stojí světoznámý hrad Kronborg. W. Shakespeare zde umístil děj Hamleta. Rodiště spisovatele Hanse Christiana Andersena naleznete na ostrově Fyn. V jižní části tohoto ostrova najdete rovněž nejkrásnější zámek Evropy ze 16. století. Milujete kávu? Pak navštivte město kaváren Aarhus. Je zde umístěn skanzen všech budov Dánska i největší dánská katedrála. Okolí Silkeborg nabízí pohled na nádhernou jezerní oblast. Mezi přírodní zajímavosti s nádhernou scenérií patří Møns Klint – křídové útesy.

Jak se do Dánska dopravit? Letecky můžete přistát na letišti Kastrup v Kodani. ČSA zde mají své pravidelné linky. Z Prahy se zde dostanete za dvě hodiny. Z letiště jezdí do centra vlak i metro. Je zde možnost dojet také autobusem i autem, nevyhnete se jízdě na trajektu. Vlakem je rovněž možné do Dánska cestovat, ale jde o poměrně drahý a zdlouhavý způsob. Využijte letadlo a levné letenky.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.