Curych

Datum: 10. 10. 2009
Švýcarské největší letiště, známé i pod názvem Kloten Airport, leží přibližně 13 kilometrů na sever od Curychu. V roce 2008 odbavilo přes 22 milionů cestujících, přičemž zde mají svojí hlavní základnu aerolinky Swiss.

Všechny lety z i na curyšské letiště jsou odbavovány z jednoho jediného terminálu, který nedávno prošel modernizací. Mezi nejdůležitější aerolinky na letišti se v současné době řadí zejména Swiss International Air Lines, Air Berlin, Edelweiss Air, Hello, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Air Canada a Helvetic Airways.

Přímo na letišti se nachází vlakové nádraží, ze kterého v průběhu špičky odjíždí každých 10 minut vlaky na curyšské hlavní nádraží. V půlhodinových intervalech pak jezdí vlaky i do Bernu, Basileje, St. Gallenu, Lucernu, Constance, Ženevy, Lausanne a do Zugu; každou hodinu pak chytíte spoj i do Lugana.

Zkušení nocležníci si v případě curyšského letiště stěžovali zejména na nepohodlné sedačky, a tak doporučovali odpočívat v prostoru poblíž bezpečnostních prohlídek. Rodiny s dětmi pak mohou využít letištní dětský koutek.

Své pobočky mají na letišti autopůjčovny Avis, Budget, Europcar, Hertz, National / Alamo a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.