Co nesmíte vynechat v Maroku

Datum: 08. 04. 2016

Maroko v sobě ukrývá to nejlepší, co můžete v Maroku nalézt. Poznáte starodávné památky i pocení se na celodenní tůře. Vydat se můžete na Saharu nebo si zaplavat v moři. Nesmíte vynechat marockou kuchyni a vůni máty, která je pro místní tak typická.

Nejčastěji se turisté vypraví letadlem do Casablanky, což je velmi moderní město, kde rozhodně nepoznáte, že jste v Africe. Prvním místem, které by jste si měli prohlédnout je Marrakéš. Přes den vypadá poněkud fádně, ale na večer po západu slunce se zde vyrojí spousta stánků s jídlem a místními delikatesami.

Chcete se vypravit do hor? Pak se vydejte na nejvyšší horu severní Afriky, Tupkal. Cesta není nijak náročná. V posledním úseku pod vrcholem lze přespat v horské chatě, ráno můžete vyběhnout na vrchol. V zimě je potřeba mít trekové hole a pořádnou obuv.

Vypravíte-li se do města Varzazat, nesmíte vynechat návštěvu filmových ateliérů. Jde však jen o plechovou halu, kde se natáčely desítky druhořadých filmů.

Cesta do pouště

Na hranici leží věhlasná osada Merzouga, kde se u jezera tyčí obrovské písečné duny. Za chladného ranního vzduchu se po těchto nekonečných kopcích písku můžete projít. Nebojte se ani projižďky na velbloudovi. Na zpáteční cestě můžete navštívit soutěsky Dada. Pokud si pronajmete taxíka s řidičem, zastaví vám na všech důležitých místech.

Za návštěvu stojí také městečko Fes, kde se můžete projít staletými súki, což jsou malé rukodělné dílny, které v historickém centru města tvoří neuvěřitelný labyrint. Zaujmout vás mohou hliněné stavby zvané kashabi, které byly původními příbytky movitých obyvatel. Dnes si je renovuje mnoho Francouzů. Těchto opuštěných domů naleznete po celém Maroku stovky.

Láká vás nádherné Maroko? Nezapomeňte si včas pořídit levné letenky do Afriky.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.