Černá Hora a jejich 7 divů

Datum: 30. 06. 2016

Nevelký hornatý stát na Balkánském poloostrově, to je Černá hora. Toto území je jen o málo větší než náš jihomočeský kraj. Je zde hned pět národních parků. Černá Hora dodržuje ekologii a platí zde přísná pravidla. Například je zakázáno tábořit ve volné přírodě. Najdete zde celou řadu nádherných míst.

Kaňon řeky Pivy

U hranic s Bosnou a Hercegovinou protéká řeka Piva a vy můžete obdivovat úžasný kaňon. Skalní stěny, které jej tvoří, místy dosahují až 1 000 m.

Pohoří Durmitor
Poblíž kaňonu řeky Pivy se tyčí pohoří Durmitor. V roce 1952 zde byl vyhlášen národní park a od r. 1980 je na pohoří seznamu Unesco. Vysokohorské středisko Žabljak umožňuje vypravit se na túry, toulat se krasovým územím, jeskyněmi, propastmi i mnoha závrty.

Řeka Crnojevića
Černá hora má různorodou a pestrou krajinu, kdy stačí přejet pár kilometrů a jste v jiném světě. Vládnou zde ptáci, vodní rostliny, ryby, nedostupné močály a tiše plynoucí řeka Crnojevića. Můžete si prohlédnout meandry této nádherné řeky, která v dálce ústí do Skadavarského jezera.

Skadarské jezero
Skrývá v sobě mnoho výjimečného. Je největším jezerem na Balkáně a rovněž je největší ptačí rezervací a největší sladkovodní bažinou v Evropě. Ročně tu přezimuje na 300 000 ptáků, z toho zde trvale žije 270 druhů. Můžete zde projíždět na lodičkách ze kterých budete mít nádherný výhled.

Černohorské moře
Moře má pro vás v Černé hoře připraveny azurové zátoky. Oblázkové a písčité pláže, malé rybářské vesničky i středověká městečka.

Černá hora je místem, které vás nadchne a okouzlí. Dýchne na vás duch romantiky při procházkách na pláži i duch dobrodružství při výpravách do okolní krajiny.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.