Catania Fontanarossa

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Fontanarossa leží zhruba čtyři kilometry jihozápadně od města Catania, což je druhé největší město italského ostrova Sicílie. Nejrušnější letiště na Sicílii a šesté nejrušnější v celé Itálii odbavilo v roce 2008 přes šest milionů cestujících.

Všechny lety jsou odbavovány ze dvou terminálů, z nichž ten novější byl otevřen teprve v roce 2007. Spojení s hlavními evropskými městy zajišťují například aerolinky British Airways, Wind Jet, Lufthansa, nebo Air Berlin. Do italských měst pak létají společnosti Air Italy, Alitalia, BluExpress, EasyJet, Meridiana, nebo Trawel Fly.

Dopravu z i na letiště zajišťuje mimo jiné městský dopravní podnik AMT Alibus. Autobusy odjíždí v obou směrech každých 20 minut, od 5:00 až do půlnoci. Na obou trasách platí běžné jízdné dopravního podniku.

Největším problémem sicilského letiště je rapidní nedostatek míst k sezení – raději tak počítejte s tím, že budete sedět na zemi.

Na letišti Catania působí několik autopůjčoven, jmenovitě se jedná o Alfa Service, Autoeuropa, Autotravel – Sixt, Avis, Europ Rent A Car, Daytona Car, Dollar Thrifty Italy By Car, Easycar, Europcar, Hertz, Holiday Car Rental, Hollywood Auto E Moto Services, Locauto – Tirreno, Maggiore a Targarent.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.