Brusel - Charleroi

Datum: 04. 05. 2010

Letiště Brusel CharleroiLetiště Charleroi leží ve stejnojmenné obci ve střední Belgii, asi 46 kilometrů od Bruselu. V roce 2009 jím prošly téměř čtyři miliony cestujících, na čemž mají zásluhu zejména nízkonákladové letecké společnosti.

Jednu ze svých základen tu totiž má irská společnost Ryanair. Krom ní tu ale působí i Wizz Air, On Air, Jet4you, Jetairfly či Air Arabia Maroc. Kapacita současného terminálu je 5 milionů cestujících.

Letiště a vlakové nádraží v Charleroi spojují autobusy TEC. Během pracovního týdne jezdí každou půlhodinu, o víkendu každou hodinu. Jedna jízda trvá přibližně 18 minut. Autobusy vás rovněž dopraví na vlakové nádraží Brusel - South. Odjíždějí dvacetkrát denně každých 45 minut, přičemž jedna cesta trvá zhruba hodinku.

Na bruselském letišti Charleroi je jasně patrné, že slouží zejména nízkonákladovkám. Není to totiž žádný velký luxus. K dispozici budete mít pouze kovové lavičky, plastové sedáky a předražené jídlo. Na druhou stranu vás nebudou rušit hlášení.

Na letišti mají své pobočky i autopůjčovny Avis, Europcar, Hertz, Sixt a Budget.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.