Brazílie – neomezené možnosti poznávání

Datum: 13. 06. 2016

Brazílie je pátou největší zemí na světe, největší zemí Střední Ameriky. Měří zhruba 8 500 000 km2 a žije zde asi 195 milionů obyvatel. Hlavní město Brasilia je jedno z nejmladších měst mezi hlavními městy. Bylo založeno tak, aby se rozkládalo přesně ve středu země, hlavním městem bylo jmenováno v roce 1960. Brazílie se dělí na 26 států a na regiony - Severní, Severovýchodní, Středozápadní, Jihovýchodní a Jižní.

Severní region
V zemi žije 1700 druhů ptáků, mnoho exotických zvířat jako je jaguár, puma, kapybara, delfíni, opice, želvy či anakondy. V Severním regionu se rozkládá Amazonský prales, zabírá téměř 80% brazilského území. Tisíce malých říček se vlévá do Amazonky. Cesta do pralesa začíná ve dvou největších městech Belému a Manausu.

Severovýchodní region
Oblast s bohatou koloniální historií, nádhernými plážemi i folklórem. Nejznámější jsou pro Čechy pláže ve městě Fortaleza.

Středozápadní region
Setkávají se zde tři ekologické systémy – Cerrado, Pantanal a Amazonský prales. Cerrado vám nabízí jízdu na koni, rafting, kanoistiku. Pantanal je místem pro pozorování fauny. Můžete vyrazit na výlet na safari nebo si prohlédnout hlavní město Brasilii.

Jihovýchodní region
Je ekonomicky nejsilnější, jsou zde velká města jako Rio de Janeiro, Sao Paulo. Mnoho turistů toužít na chvíli se postavit pod sochu Krista, vykoupat se v Copacabaně nebo navštívit cukrovou homoli.

Jižní region
Oblast bohatá na vodopády Igaus Falls, jezuitské mise i dobré víno. Vodopády jsou nejkrásnější na naší planetě. Nebojte se je navštívit vícekrát. Pokaždé vás překvapí svou rozmanitostí. Pořiďte si levné letenky do Brazílie, třeba na blížící se letní olympijské hry.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.