Bordeaux Mérignac

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Bordeaux slouží stejnojmennému čtvrtmilionovému městu v jihozápadní Francii, přičemž leží zhruba deset kilometrů na západ od centra. V roce 2008 odbavilo přes tři a půl milionu cestujících, díky čemuž obsadilo pozici šestého nejvytíženějšího letiště ve Francii.

Veškeré lety jsou odbavovány na jednom ze dvou terminálů, přičemž ten třetí pro nízkonákladové přepravce bude v provozu od května 2010. Nejvíce zastoupenými přepravci na letišti v Bordeaux v současné době jsou Air France se svými dceřinými společnostmi, Norwegian Air Shuttle, Airlinair, EasyJet, British Airways, Royal Air Maroc, nebo bmibaby.

S centrem města letiště krom taxíků spojují pouze autobusy společnosti JetBus, což způsobuje jistou míru znepokojení. Cesta do Bordeaux trvá přibližně 45 minut a za jízdu jedním směrem zaplatíte 7 euro. Osoby mladší 26 let a starší 60 let platí jen 6 euro.

Budova terminálu se o půlnoci zavírá, čímž ztrácíte možnost v ní přečkat noc před ranním odletem. V průběhu dne ale můžete odpočívat na pohodlných sedačkách před check-in přepážkami.

V propojovacím křídle haly A a B má své přepážky i šestice autopůjčoven – Avis, Budget, National, Europcar, Hertz a Sixt. V hale A pak má pobočku ještě společnost T.T Service.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.