Bombaj - Chhatrapati Shivaji

Datum: 01. 05. 2010

Letiště Bombaj -Chhatrapati Shivaji | © alex gravesBombajské letiště s pro nás poněkud krkolomným názvem Chhatrapati Shivaji je nejrušnějším vzdušným přístavem v celé Indii. Jeho čtyřmi terminály ročně projde na 25 milionů cestujících, kteří spolu s pasažéry letiště v Dillí dohromady tvoří přes 50 % letištního provozu v celé jižní Asii.

Letiště Chhatrapati Shivaji se může pyšnit několika tituly - na jedné straně je to ocenění za Nejlepší letiště v Indii, a na straně druhé je to dle časopisu Forbes letiště s největším procentem zpožděných letů. V roce 2008 jich bylo celých 50 %!

Cestujícím slouží terminály 1A až 1C určené pro vnitrostátní spoje a terminál 2 pro mezinárodní linky. Mezi nejvýznamnější letecké společnosti působící na tomto letišti se řadí Air India, Air-India Express, Jet Airways, Indian Airlines, Kingfisher Airlines, JetLite či SpiceJet.

Pro cestu z letiště do centra města se doporučuje využít předplacených kupónů na vozy taxislužby. Jízda by vás měla vyjít maximálně na 200 Kč až 260 Kč. Bombajské letiště patří mezi ta nejšpinavější na světě. Špinavé toalety, sprchy, odpuzující jídlo a zápach zde jsou denním chlebem. O trochu lepší je pak situace v mezinárodním terminálu.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.