Boloňa Guglielmo Marconi

Datum: 10. 10. 2009
Mezinárodní letiště Guglielma Marconiho leží v regionu Emilia-Romagna, zhruba 6 kilometrů na severozápad od Boloni. V roce 2007 přepravilo toto italské letiště celkem 4 361 951 cestujících.

Cestujícím slouží jen jeden třípatrový terminál, ze kterého jsou odbavovány lety několika desítek leteckých společností. Mezi ty nejvýznamnější patří především Ryanair, Meridiana, Lufthansa, ČSA, Alitalia, Air France, Air One, Meridiana, DanubeWings, nebo TAP Portugal.

Do centra Boloni se nejsnadněji dopravíte autobusy AEROBUS – BLQ. Zhruba 20minutová jízda vás vyjde na 5 euro, přičemž jízdné se platí až uvnitř autobusu. Pravidelné autobusové spojení na letiště je i z italských měst Modena a Siena. V případě prvního jmenovaného města trvá jízda zhruba 50 minut, ze Sieny dorazíte na letiště za dvě a půl hodiny.

Boloňské letiště nabízí poměrně příjemné prostředí pro nocování. K přespání poněkud kuriózně nejlépe poslouží invalidní vozíčky, které jsou na letišti k dispozici.

Na letišti působí osm autopůjčoven – Avis, Hertz, Europcar, Maggiore, Sixt, Sicily By Car – Autoeuropa, Thrifty a Autovia.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.