Berlín Tegel

Datum: 10. 10. 2009
Berlínské primární letiště Tegel leží zhruba 8 kilometrů na sever od centra německého hlavního města. V roce 2008 přepravilo celkem 14 530 000 cestujících, přičemž na něm své základny mají aerolinky Air Berlin, Lufthansa a TUIfly.

Cestujícím slouží hned pětice terminálů, které jsou označeny písmeny A – E. Působí na nich zejména tyto letecké společnosti:

  • Terminál A a B: Air Berlin, Lufthansa, Luxair, Blue Wings

  • Terminál C: Air Berlin, MIAT Mongolian Airlines

  • Terminál D (odletový) a E (příletový): TUIfly, ČSA, SAS


Do centra města vás z letiště Tegel dovezou autobusy 109, 128 a JetExpress TXL, které jsou dobře propojeny se systémy U-Bahn a S-Bahn. Cesta trvá přibližně 20 – 40 minut. Své vozidlo můžete v případě potřeby zaparkovat ZDE.

Letištní personál je k nocujícím pasažérům velmi ohleduplný, nemusíte se tak obávat, že byste museli nocovat kdesi na lavičce před letištěm. Největší pohodlí přespávající cestující naleznou v odletovém terminálu D.

Na letišti Berlín – Tegel působí šestice autopůjčoven: Avis, Budget, Europcar, Hertz/ADAC, National Car Rental/Alamo a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.