Bergen Flesland

Datum: 11. 10. 2009
Civilní letiště Flesland leží na jihozápadě Norska, přibližně 12 kilometrů na jihozápad od centra města. Bylo otevřeno v roce 1955, přičemž jeho výstavbu financovalo NATO. Jedná se o druhé největší letiště v celém Norsku, které v roce 2007 odbavilo celkem 4 852 740 cestujících.

Sedm leteckých společností na něm provozuje pravidelné linky do 16 destinací v Norsku, několik dalších aerolinek pak létá na 43 letišť v zahraničí. Mezi ty nejdůležitější patří Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines, Lufthansa, Eastern Airlines, airBaltic, KLM a Widerøe. Všechny lety jsou odbavovány z jediného terminálu, postaveného v roce 1988.

Mezi centrem města Bergen a letištěm jezdí v pravidelných intervalech autobusy Flybussen. Jedna cesta vám zabere 30 – 45 minut, přičemž za jednosměrnou jízdenku zaplatíte v přepočtu 250 Kč, za zpáteční pak necelých 450 Kč.

Terminál letiště je otevřen nonstop, odpočinout si můžete na čalouněných židličkách s podstavcem na nohy. Přímo na letišti mají své pobočky i autopůjčovny Avis, Budget, Hertz, Europcar a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.