Barcelona El Prat

Datum: 19. 09. 2009

Barcelonské mezinárodní letiště, známé jako El Prat, se nachází 10 kilometrů jihozápadně od centra města a hned po Madridu je druhým největším letištěm ve Španělsku.


Cestujícím slouží hned čtyři terminály – T1, T2A, T2B a T2C. Mezi hlavní dopravce působící na letišti patří Iberia, Spanair, Clickair, Vueling Airlines,  easyJet, Air Europa, Wizz Air, Lufthansa a SAS.


Nejlevnější a zároveň poměrně rychlou variantou přepravy do centra Barcelony jsou příměstské vlaky RENFE C-10, s nimiž trvá cesta 20 – 30 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte jen a pouze 1,35 euro. O něco dražší je jízdy autobusy Aerobús A1, která vás vyjde na 4,25 euro v jednom směru. Nejdražším způsobem transferu jsou taxíky, se kterými se do centra města svezete za 20 až 30 euro.


Půjčovny aut najdete v terminálech T1, T2B i T2C, ve kterých působí Avis, Europcar, Hertz, National Atesa a Sol-Mar.


Nocování na letišti je díky čistým toaletám, čalouněným lavičkám a poměrnému tichu bezproblémové, menší nedostatky jsou zejména v omezeném počtu sedaček a v absenci sprch.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.