Atény Mezinárodní letiště

Datum: 10. 10. 2009
Aténské mezinárodní letiště, známé pod jménem Elefthérios Venizélos, leží přibližně 20 kilometrů na východ od centra řecké metropole. Aerolinkám Olympic Airlines a Aegean Airlines slouží jako jejich hlavní základna.

Cestujícím slouží celkem dva terminály:

  • Main Terminal obsluhuje lety jak uvnitř, tak vně schengenského prostoru

  • Satellite Terminal v současné době odbavuje některé lety směrující jen a pouze mezi zeměmi schengenského prostoru


Mezi nejdůležitější letecké společnosti na aténském letišti se krom domovských Olympic a Aegean Airlines zařazují i Air Canada, Athens Airways, EasyJet, SAS, Alitalia a Hellenic Imperial Airways.

Do centra Atén vás nejlevněji dopraví autobusy. Na některé z linek X92, X93, X94, X95, X96 či X97 se můžete svézt jedním směrem za 3,20 euro.

Až na hlasitá hlášení je aténské mezinárodní letiště poměrně přívětivým místem pro nocležníky. Ti mají na čistém letišti k dispozici kapli, čalouněné sedačky a bezplatné internetové kiosky.

Cestující si mohou přímo v budově letiště zapůjčit automobil od půjčoven Avis, Budget, Europcar, Hertz, National Car Rental / Alamo, anebo Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.