Amsterdam Schiphol

Datum: 19. 09. 2009

Amsterdamské letiště Schiphol leží 9 km na jihozápad od centra města, tedy asi 20 minut jízdy autem.


Rozlehlé letiště je rozděleno do tří hal, které se nadále dělí na osm menších částí. Odtud létají do celého světa desítky aerolinek, mezi kterými jsou mimo jiné národní KLM, Northwest Airlines, Transavia.com, Arkefly, Delta Airlines, Martinair, easyJet a Onun Air.


Nejlaciněji se z letiště do centra dostanete autobusy č. 197 a 370, které vás tam dopraví za 4 eura, resp. za 3,40 eura. Jízdenky se kupují přímo v autobusu nebo pomocí předplacené karty. Autobus 197 z letiště přes den odjíždí každou čtvrthodinu, linka 370 pak každou hodinu. K dispozici je i vlakové spojení, se kterým se dostanete až na amsterdamské hlavní nádraží. Jednosměrná jízdenka stojí 4,40 eura, výhodnější celodenní jen 6,70 euro. Nejdražším taxíkem do centra města pojedete necelou půlhodinku, ale zaplatíte 40 až 50 euro.


Přímo na letišti si můžete půjčit automobil, své přepážky tam mají Avis, Budget, Europcar, National, Sixt a Hertz.


Pohodlné přespání na letišti v Amsterdam vám zajistí sedačky u kanceláře rychlé záchranné služby, úschovna zavazadel a kožené sedačky s podložkou na nohy. Dojem trochu kazí hlasité hlášení a ostré světlo, které svítí i v noci.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.