Alicante

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Alicante leží 10 kilometrů na jihozápad od stejnojmenného města, přičemž slouží celému regionu Murcia. Na šestém nejrušnějším letišti v celém Španělsku, které bylo dostavěné v roce 1967, má svoji základnu nízkonákladový přepravce Ryanair.

V provozu jsou hned dva terminály, přičemž třetí je ve fázi výstavby. Terminál 2 navíc slouží výhradně leteckým společnostem EasyJet a Ryanair. Krom nich na letišti mimo jiné působí aerolinky Thomson Airways, Thomas Cook Airlines, Iberia, Norwegian Air Shuttle, Air Berlin, nebo BMI Baby.

Autobusové spojení mezi letištěm a centrem města Alicante zajišťuje společnost SuBús. Autobusy jezdí mezi 6:20 a 23:10 každých 20 minut, jednosměrná jízdenka stojí 2,60 eura. Do měst Benidorm a Murcia pak zajíždí společnost Alsa. V případě prvního jmenovaného stojí jednosměrná jízdenka 8 euro, do Murcii se jedním směrem svezete za 4,50 euro.

Nepříjemným zážitkem by dle zkušeností cestovatelů mohlo být nocování na tomto letišti. Je prý plné bezdomovců, švábů a krys, k tomu navíc musíte sedět na nepohodlných sedačkách.

Pobočku má na letišti hned deset autopůjčoven. Jmenovitě se jedná o společnosti Auriga, Avis, Centauro, Europcar, Goldcar Rental, Hertz, National Atesa, Record, Sixt a Sol-Mar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.