Agadir

Datum: 04. 05. 2010

Letiště Agadir


Mezinárodní letiště Al Massira leží ve městě Agadir na jihozápadě Maroka. Ještě v roce 2008 letištěm prošlo na 1 455 194 lidí, avšak poté si Agadiru všimly nízkonákladové aerolinky a počet cestujících rázem vzrostl. V současné době se tak plánuje výstavba zcela nového terminálu.

V současné době totiž pasažérům slouží jen jeden jediný s kapacitou 3 000 000 lidí ročně. V Agadiru působí téměř dvacet leteckých společností, z nichž ty nejvýznamnější jsou TUIfly, Atlas Blue, Condor, Ryanair, easyJet, Royal Air Maroc či Air Berlin.

Z místa před budovou terminálu odjíždějí autobusy 22, které jezdí až do Inezgane, předměstí samotného Agadiru. Jednosměrná jízdenka vás přijde na 4 dirhamy (asi 9 Kč), přičemž poslední autobus z letiště odjíždí ve 20:30. Z Inezganu vás do centra Agadiru dovezou autobusy č. 20, 24 nebo 28. Jízdenka stojí 3 dirhamy (přibližně 7 Kč).

Letiště v Agadiru je poměrně klidné, a tak si můžete čekání na váš další let zkrátit třeba spánkem. Poslouží vám k tomu lavičky bez opěradel. Přímo na letišti mají své pobočky autopůjčovny Europcar a Easycar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.