• Levné letenky >
  • Africké národní parky vám odhalí svá tajemství

Africké národní parky vám odhalí svá tajemství

Datum: 29. 11. 2015

V srdci africké buše můžete potkat nejen divoká zvířata, ale i usměvavé Masaje. V Africe je 335 národních parků, kde žijí milióny zvířat.

Serengeti Nekonečná travnatá savana je velká jako polovina Belgického království. Najdete zde pakoně a zebry do délky i 40 km. Každý rok tato divoká zvířata migrují ze Serengeti do keňské rezervace Masai Mara. Pozorovat zde můžete nosorožce, slony, lvy, levharty a buvoly a více než 70 různých savců, kteří se volně pohybují v parku. Vyzkoušejte let v balónu jako z knihy Julese Verna.

Tanzanie je ze 40% chráněné území, pdobně jako nádherný Zanzibar. Také cítíte při zmínce o něm koření a smyslnost? Mezi turisty je velmi oblíbený pro své nekonečné pláže i divokou přírodu.

Masai Mara
Chcete vyrazit za lvy a gepardy? Pak musíte vyrazit do Masai Mara. Je to jediné místo na světě, kde najdete černého nosorožce. Mimo to je zde rezervace domorodých Masajů, kteří v okrajových částech žijí jako pastýři. Cesta sem vám umožní spatřit lvy, tygry a gepardy. Probíhají zde výzkumy a tak má každý lev své jméno a identifikační číslo. Koruny stromů nabídnou přes 450 druhů ptactva, samozřejmě i keňský národní symbol mandelíka fialovoprsého. Jaké zde žijí další zvířata? Pštrosi, hyeny, hroši a gazely. Největším chráněným územím je národní park Tsavo.

Tsavo nabízí východní a západní část, které jsou rozděleny železniční tratí. Východní oblast je rozlehlejší a protéká zde 290 km dlouhá řeka Yatta Plateau. Je to lávová řeka. Turisticky atraktivní jsou zde sloni, kteří mají díky věčnému válení v hlíně na sobě červeně zbarvenou kůži. Za návštěvu stojí Lugardovy vodopády. Najdete zde hrochy, krokodýly.

Vybrali jste si exotickou dovolenou za safari? Pak si včas rezervujte akční letenky a ubytování. Jaký park navštívíte nejdříve?

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.