• Levné letenky >
  • Aerotaxi v praxi: Kolik stojí soukromé lety, jak to funguje a které firmy je nabízejí?

Aerotaxi v praxi: Kolik stojí soukromé lety, jak to funguje a které firmy je nabízejí?

Datum: 26. 04. 2011
Pokud cestujete letadlem, nemusíte spoléhat pouze na pravidelné letecké linky a na charterové lety, které nabízejí několik volných míst v letadle. Pronajmout si můžete i své vlastní menší letadlo, zpravidla stroje Cessna, Piper či Beechcraft. Tato služba je známá jako aerotaxi, private jet service či charter jet.

Cena za aerotaxi


Ceny letů se liší v závislosti na společnosti, se kterou poletíte, lze je tedy pouze naznačit. Nicméně alespoň orientační přehled by vám mohl poskytnout tento menší seznam, který zobrazuje je kalkulován za let z Prahy Cessnou pro čtyři osoby:


Tyto ceny jsou konečné včetně všech služeb, mezinárodní letecká doprava je navíc osvobozena od DPH.

Jaké služby mohu očekávat?


Při letu soukromým letounem zpravidla můžete očekávát vysoký komfort v podobě luxusního interiéru, kožených sedaček, pracovního stolu, toalety či elektrických zástrček. Samozřejmostí bývá i catering dle vlastního přání včetně lahve šampaňského či vín.

Výhodou charterových letů bývá i užívání letišť s kratší přistávací či vzletovou dráhou, kde je zpravidla mnohem menší provoz a doprava do cílové destinace tak bývá ještě rychlejší.

Počet míst v charterovém letu se zpravidla pohybuje mezi čtyřmi až šesti, což pohodlně dostačuje například pro přepravu manažerů či vedení firmy na jednání do zahraničí.

Na letišti odletu i letišti příletu se lze zpravidla domluvit a lze ho přizpůsobit dle vašich požadavků. Dolet používaných malých letadel bývá nejčastěji okolo 3 000 kilometrů, což vystačí i pro lety do Ruské federace.

Provozovatelé aerotaxi v ČR


V České republice provozuje aerotaxi hned několik společností, mimo jiné se jedná o:

  • CTR Flight Services (letiště Praha Ruzyně)


  • Aero-Taxi.cz (letiště Mnichovo Hradiště)


  • Letajici-Taxi.cz


  • DSA a. s. (letiště Praha Kbely)


  • Silesia Air

  • Aerotaxi s. r. o.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.