Skyeurope

SkyEurope Airlines, a.s. (neoficiálně také Sky Europe) byla nízkonákladová letecká společnost se sídlem na letišti M. R. Štefánika (BTS) v Bratislavě a dalšími základnami v Praze, Košicích a Vídni. 31. srpna 2009 společnost zastavila všechny lety a soudem jmenovaný správce firmy podal návrh na konkurz. 2. září slovenské ministerstvo dopravy odebralo licenci k provozování letecké dopravy.
Se základnami v Rakousku, Česku a na Slovensku byla SkyEurope první vícezákladnová letecká společnost ve střední Evropě. Společnost poskytovala lety „point-to-point“ na krátké vzdálenosti a charterové a nákladní služby.
V průzkumu společnosti Skytrax, provedeném v období srpen 2007 - červenec 2008, byla SkyEurope nejlépe hodnoceným východoevropským nízkonákladovým přepravcem.
SkyEurope dosahovala každoročně ztrát v řádu desítek milionů eur. V hospodářském roce 2008 činila průměrná ztráta na prodanou letenku téměř 400 Kč. Společnost bojuje o novou stabilní vlastnickou strukturu a nové finanční prostředky. SkyEurope dluží 25 milionů eur fondu rizikového kapitálu York Global Finance II, překlenovací úvěr je splatný 15. července 2009.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.