Air Canada

Air Canada je národní a největší letecká společnost Kanady. Založena byla v roce 1936. Poskytuje pravidelné i charterové lety pro přepravu cestujících i nákladu do 178 destinací. V pořadí největších aerolinek podle počtu destinací jde o osmého největšího přepravce na světě. V roce 1997 se stala zakládajícím členem Star Alliance. Největší základnou Air Canada je Pearsonovo mezinárodní letiště Toronto v Mississauze. Ústředí má společnost v Montrealu.
Kanadské národní aerolinky vznikly rozhodnutím vlády založit v roce 1936 Trans-Canada Airlines. Ty v roce 1938 realizovaly svůj první transkontinentální let. V roce 1965 byla společnost přejmenována na Air Canada. Po deregulaci letecké dopravy v Kanadě v 80. letech byla společnost v roce 1988 privatizována. V roce 2001 pohltila svého největšího rivala Canadian Airlines. V roce 2006, kdy společnost slavila 70 let od svého založení, přepravila 34 milionů pasažérů.
Na dlouhých tratích Air Canada provozuje letouny Airbus A330, Boeing 767 a Boeing 777, na střední a krátké tratě pak letouny rodiny Airbus A320 a Embraer E-Jet. Spolu se svými regionálními partnery provozuje Air Canada více než 1370 pravidelných letů denně.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.