Aberdeen

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Aberdeen leží asi devět kilometrů na sever od centra města. V roce 2008 letiště odbavilo 3,29 milionu cestujících, i přesto se však umístil ve stovce největších aerodromů Evropy. Své základny na něm mají letecké společnosti bmi Regional a Eastern Airways.

Letišti náleží jeden hlavní terminál pro cestující, který slouží pravidelným i charterovým letům. Mezi aerolinky fungující na aberdeenském letišti mimo jiné Eastern Airways, bmi Regional, Flyglobespan, KLM Royal Dutch Airlines, SAS, Ryanair, Flybe, nebo British Airways.

Nedaleko letiště se nachází železniční stanice Dyce, ze které se můžete snadno dopravit do centra Aberdeenu. S nádražím letiště spojuje kyvadlová autobusová doprava, která je v provozu od 6:45 do 19:00. Autobusy 80 Dyce Airlink odjíždí v obou směrech každých 20 minut, samotná cesta trvá asi čtvrthodinku.

Letiště je otevřeno pouze mezi 5:00 a 22:30, pokud tedy máte v plánu čekání na ranní spoj strávit v terminále, máte smůlu. Přímo na letišti si můžete od šesti společností zapůjčit osobní automobil. Tuto službu provozuje Avis, Hertz, National, Europcar, Alamo a Enterprise.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.