• Levné letenky >
  • 5 evropských měst, která stojí za to navštívit

5 evropských měst, která stojí za to navštívit

Datum: 19. 03. 2016

Marseille - Francie Druhé největší město Francie vám nabídne proslulé skalnaté pobřeží i nedaleké Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmenným hradem, který dlouhou dobu sloužil jako věznice, do které byl zasazen děj románu A. Dumase - hrabě Monte Christo. Velice lákavé jsou i pouliční trhy a bazary, kde nakoupíte takřka vše, nač si vzpomenete.

Aarhus - Dánsko Jedná se o významný námořní přístav a druhé největší město Dánska. Aarhus se stává stále oblíbenější pro svou bohatou kulturní a uměleckou scénu a studentský život, kterých je zde na několik desítek tisíc. Navštivte Latinskou čtvrť a také neopomeňte nábřeží Vadestedet plné barů, restaurací a kaváren.

Utrecht - Holandsko Je nejstarším a nejvýznamnějším nizozemským městem středověku a potěší především obdivovatele životního stylu a bujarý noční život Holanďanů. Za vidění stojí středověká čtvrť, nedaleko stojící hrad Kasteel de Haar a Rhijnauwen Fort obehnán příkopem s padacím mostem. Ve městě narazíte i na největší nizozemskou univerzitu. V Utrechtu se pravidelně konají různé festivaly, například jazzový a filmový festival. Milovníky nákupů potěší velké množství obchodů.

Bath - Anglie Město v jihozápadní Anglií se proslavilo především natáčením historických filmů, ale známé je i pro své lázně, zde se totiž nacházejí nejteplejší geotermální prameny ve Velké Británii. Tyto léčivé prameny přesahují teplotu 40°C.

Varšava - Polsko Staré město bylo po II. sv. válce znovu obnoveno a najdete zde spoustu zajímavých míst. Z pamětihodností byste pak rozhodně neměli přehlédnout židovské ghetto a vězení Pawiak. Také kulturní vyžití je zde velmi bohaté, pravidelně se ve Varšavě koná řada hudebních a divadelních akcí. A pokud chcete zažít skvělou párty, Varšava je rozhodně to, co hledáte!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.